Binance informuje traderów VIP o porozumieniu z Departamentem Sprawiedliwości

Binance informuje traderów VIP o porozumieniu z Departamentem Sprawiedliwości
Autor Aleks Pietrzak
Aleks Pietrzak15.02.2024 | 4 min.

Binance informuje traderów VIP o porozumieniu z Departamentem Sprawiedliwości na kilka miesięcy przed oficjalnym ogłoszeniem. Według raportu Bloomberga podczas prywatnej kolacji we wrześniu dyrektor generalny Binance przekazał informacje o zawartym porozumieniu. Giełda zapewniła, że bez problemu udźwignie karę finansową w wysokości 4,3 mld dolarów. Taka wczesna informacja dla wybranych traderów podważa przejrzystość rynku kryptowalut i regulacji. Po oficjalnym ogłoszeniu inwestorzy masowo wycofali z giełdy ponad miliard dolarów.

Binance informuje traderów VIP o porozumieniu

Według raportu Bloomberga, giełda kryptowalut Binance poinformowała swoich traderów VIP o zawarciu porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości USA kilka miesięcy przed oficjalnym ogłoszeniem. Stało się to podczas prywatnej kolacji we wrześniu 2022 roku w Singapurze z udziałem nowego dyrektora generalnego Binance Richarda Tenga.

Giełda miała zapewnić traderów, że bez problemu udźwignie karę finansową w wysokości 4,3 mld dolarów, aby móc kontynuować działalność. Taka wczesna informacja dla wąskiego grona inwestorów budzi kontrowersje i podważa przejrzystość branży kryptowalut.

Szczegóły ujawnionej informacji

Zgodnie z doniesieniami Bloomberga, Binance przekazało traderom VIP, że osiągnęło porozumienie z amerykańskimi organami ścigania w sprawie zakończenia prowadzonych przeciwko giełdzie dochodzeń.

Amerykański Departament Sprawiedliwości domagał się od Binance kary finansowej w wysokości 4,3 mld dolarów, na którą giełda miała bez problemu przystać, aby kontynuować działalność. Taka wysoka kara nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania platformy.

Reakcja rynku na nałożenie kary

Publiczne ogłoszenie nałożenia kary finansowej na Binance wywołało paniczne reakcje inwestorów. W ciągu kilku dni z giełdy wycofano ponad 1 mld dolarów środków.

Po początkowym pośpiechu wycofywania depozytów z @binance w zeszłym tygodniu w odpowiedzi na wiadomość o @cz_binancewyjazdu i wyzwania prawne, wypływy z wymiany uregulowały się.

Jak wskazuje firma analityczna Nansen, po falowym wycofaniu środków sytuacja na giełdzie powoli wraca do normy. Może to oznaczać, że inwestorzy zaczynają akceptować nową sytuację Binance po nałożeniu kary finansowej i osiągnięciu porozumienia z amerykańskimi organami ścigania.

Program ograniczający ryzyko kontrahenta

W odpowiedzi na obawy inwestorów, Binance wprowadza pilotażowy program mający na celu ograniczenie ryzyka kontrahenta. Dzięki niemu instytucjonalni inwestorzy będą mogli bezpiecznie przechowywać środki służące jako zabezpieczenie transakcji w niezależnym banku zamiast bezpośrednio na giełdzie.

Program umożliwia inwestorom przechowywanie zabezpieczeń w postaci obligacji skarbowych lub gotówki poza giełdą. Pozwala to na uzyskiwanie zysków z działalności handlowej bez narażania się na ryzyko związane z kondycją finansową samej giełdy.

Według oświadczenia rzecznika Binance, program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony partnerów bankowych i inwestorów instytucjonalnych. Ma on szansę stać się standardem w branży kryptowalutowej.

Czytaj więcej: Dyrektor generalny Coinbase: opłaty Binance, wszystko co wiedzieć

Podsumowanie

Informacja o zawarciu porozumienia z amerykańskimi organami ścigania kilka miesięcy przed jej oficjalnym ogłoszeniem wywołała spore kontrowersje. Z jednej strony Binance chciało uspokoić swoich najważniejszych klientów co do stabilności giełdy. Z drugiej jednak takie działanie podważyło zaufanie do transparentności rynku kryptowalut.

Ostatecznie inwestorzy zaakceptowali nową sytuację, a Binance podejmuje kroki, aby ograniczyć ryzyko i zapewnić bezpieczeństwo środków powierzanych giełdzie. Przyszłość pokaże, czy uda się przywrócić nadszarpnięte zaufanie i zbudować bardziej przejrzysty ekosystem kryptowalutowy.

Podsumowanie

Binance informuje traderów VIP o porozumieniu z Departamentem Sprawiedliwości

Binance poinformowało traderów VIP o zawartym we wrześniu 2022 roku porozumieniu z Departamentem Sprawiedliwości USA na kilka miesięcy przed jego oficjalnym ogłoszeniem. Giełda zapewniła, że bez problemu udźwignie karę finansową, aby kontynuować działalność. Po publicznym ogłoszeniu nałożenia kary inwestorzy masowo wycofali z Binance ponad miliard dolarów. Obecnie sytuacja się uspokaja, a giełda wprowadza program mający na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa środków.

Cała sytuacja pokazała, że przejrzystość i zaufanie do rynku kryptowalut wymagają poprawy. Binance musi odbudować utraconą reputację i zadbać o interesy wszystkich uczestników rynku, nie tylko traderów VIP.

Najczęstsze pytania

Binance przekazało tę informację traderom VIP podczas prywatnej kolacji we wrześniu 2022 roku, na kilka miesięcy przed oficjalnym ogłoszeniem porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości USA.

Departament Sprawiedliwości nałożył na Binance karę w wysokości 4,3 mld dolarów. Giełda zapewniła traderów VIP, że bez problemu udźwignie tak wysoką grzywnę.

Inwestorzy zareagowali paniką i w ciągu kilku dni wycofali z giełdy Binance ponad 1 mld dolarów. Dopiero po pewnym czasie sytuacja zaczęła się uspokajać.

Giełda wprowadza pilotażowy program pozwalający bezpiecznie przechowywać poza giełdą środki stanowiące zabezpieczenie transakcji. Ma to zmniejszyć ryzyko inwestorów.

Tak, wczesne poinformowanie tylko wybranych traderów VIP zostało odebrane jako brak przejrzystości i uderzyło w zaufanie do regulacji rynku kryptowalut.

5 Podobnych Artykułów

  1. 5 wskazówek jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty
  2. Atak użytkowników FTX na zespół Mercedes Racing Team, MLB w pozwie: szczegóły
  3. Bezpieczne przechowywanie kryptowalut - 5 kluczowych zasad
  4. Handel kryptowalutami - poradnik dla początkujących inwestorów
  5. Inwestowanie w stablecoiny - strategia na 2023
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Aleks Pietrzak
Aleks Pietrzak

Od dawna interesuję się kryptowalutami i ekonomią. Tutaj znajdziecie moje artykuły na temat tego fascynującego świata.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły