Znany portfel Bitcoin Lightning zakończy działalność w USA: szczegóły

Znany portfel Bitcoin Lightning zakończy działalność w USA: szczegóły
Autor Aleks Pietrzak
Aleks Pietrzak15.12.2023 | 4 min.

Znany portfel Bitcoin Lightning Wallet of Satoshi ogłosił, że kończy działalność w Stanach Zjednoczonych. Firma usunęła swoją aplikację ze sklepów Apple i Google w USA i nie będzie obsługiwać klientów z tego regionu. Jak podano, decyzja ta została podjęta z uwagi na niedawne zakazy dla firm kryptowalutowe w tym kraju. Jednak Wallet of Satoshi wyraził nadzieję na powrót do USA w przyszłości, jeśli pozwolą na to zmiany regulacyjne.

Wallet of Satoshi wycofuje się z USA z powodu regulacji

Popularny portfel Bitcoin Lightning - Wallet of Satoshi - ogłosił, że kończy działalność w Stanach Zjednoczonych. Firma podjęła tę decyzję w związku z niedawnymi regulacjami wymierzonymi w firmy kryptowalutowe w USA.

Wallet of Satoshi usunął swoją aplikację ze sklepów Apple App Store i Google Play Store na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostawca portfela poinformował też, że nie będzie obsługiwał klientów z USA.

Nadzieja na powrót do USA w przyszłości

Mimo wycofania się z amerykańskiego rynku, Wallet of Satoshi wyraził nadzieję na ponowne rozpoczęcie działalności w USA w przyszłości. Stałoby się to możliwe, gdyby nastąpiły zmiany regulacyjne pozwalające firmie działać zgodnie z przepisami.

Obecni użytkownicy portfela z USA nadal mogą wypłacić swoje środki. Jednak Wallet of Satoshi nie podał dokładnego terminu, do kiedy będzie to możliwe.

Przyczyna wyjścia z USA

Ekspert ds. kryptowalut John Carvalho wyjaśnił, że Wallet of Satoshi musiał wycofać się ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ nie był w stanie działać zgodnie z lokalnymi regulacjami.

Firmy, które chcą działać globalnie muszą mieć odpowiednie licencje, by przestrzegać przepisów obowiązujących w danym kraju.

Inwestorzy często myślą naiwnie o regulacjach aktywów cyfrowych, bo przywykli do tego, że wiele firm kryptowalutowych działa nielegalnie - dodał Carvalho.

Rekordowy miesiąc dla WoS przed wyjściem z USA

Wallet of Satoshi odnotował rekordową liczbę transakcji Lightning w listopadzie - tuż przed zaprzestaniem działalności na rynku amerykańskim.

Jak poinformował ekspert ds. Bitcoina Kevin Rooke, portfel obsłużył w ubiegłym miesiącu ponad 1,1 mln płatności Lightning. To najlepszy wynik w historii firmy.

Miesiąc Liczba transakcji
Listopad 2023 1,1 mln

Kolejne giełdy rezygnują z działalności w USA

Wycofanie się Wallet of Satoshi nie jest odosobnionym przypadkiem. W ostatnim czasie także inne giełdy kryptowalutowe zaprzestały działalności w Stanach Zjednoczonych lub ogłosiły taki zamiar.

Jak podaje serwis BitcoinWisdom, podobną decyzję podjęła niedawno giełda Bittrex Global z siedzibą w Liechtensteinie. Firma poinformowała, że wyłączy działalność handlową w USA od 4 grudnia br.

Coraz więcej podmiotów z branży kryptowalutowej rezygnuje więc ze świadczenia usług na rynku amerykańskim w obawie przed konsekwencjami ze strony organów regulacyjnych.

Czytaj więcej: Blockchain - jak działa technologia przyszłości

Podsumowanie

Znany portfel Bitcoin Lightning zakończy działalność w USA: szczegóły

W artykule omówiono decyzję popularnego portfela kryptowalutowego Wallet of Satoshi o zaprzestaniu działalności w Stanach Zjednoczonych. Wycofanie się z rynku amerykańskiego nastąpiło w związku z nowymi regulacjami, z którymi firma nie była w stanie się zgodzić.

Mimo to Wallet of Satoshi wyraził nadzieję na powrót do USA w przyszłości, jeśli tylko pozwolą na to zmiany legislacyjne. Obecni użytkownicy z USA wciąż mają możliwość wypłaty swoich środków z portfela.

Przed wyjściem z amerykańskiego rynku Wallet of Satoshi odnotował rekordową liczbę transakcji, przekraczającą 1,1 mln w samym listopadzie. To pokazuje rosnącą popularność rozwiązań opartych o Lightning Network.

Podobne problemy z amerykańskimi regulacjami mają także inne firmy z branży kryptowalut. Przykładem jest giełda Bittrex Global, która również postanowiła zakończyć działalność w USA od 4 grudnia 2023 r.

Najczęstsze pytania

Wallet of Satoshi podjął decyzję o wycofaniu się z rynku amerykańskiego z powodu nowych regulacji wymierzonych w firmy kryptowalutowe. Portfel nie był w stanie działać w USA zgodnie z tymi przepisami.

Tak, Wallet of Satoshi wyraził nadzieję na ponowne rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych w przyszłości. Byłoby to możliwe, gdyby doszło do zmian legislacyjnych pozwalających firmie działać zgodnie z prawem.

Obecni użytkownicy portfela z USA wciąż mają możliwość wypłaty swoich środków. Jednak Wallet of Satoshi nie podał konkretnego terminu, do kiedy będzie to możliwe.

Przed wycofaniem się z rynku amerykańskiego, w listopadzie 2023 r., Wallet of Satoshi odnotował rekordową liczbę ponad 1,1 mln transakcji Lightning. To najlepszy miesięczny wynik w historii firmy.

Podobną decyzję o zaprzestaniu działalności w Stanach Zjednoczonych podjęła ostatnio giełda kryptowalut Bittrex Global. Coraz więcej podmiotów obawia się amerykańskich regulacji i decyduje się wycofać z tego rynku.

5 Podobnych Artykułów

  1. 5 wskazówek jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty
  2. Atak użytkowników FTX na zespół Mercedes Racing Team, MLB w pozwie: szczegóły
  3. Bezpieczne przechowywanie kryptowalut - 5 kluczowych zasad
  4. Handel kryptowalutami - poradnik dla początkujących inwestorów
  5. Inwestowanie w stablecoiny - strategia na 2023
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Aleks Pietrzak
Aleks Pietrzak

Od dawna interesuję się kryptowalutami i ekonomią. Tutaj znajdziecie moje artykuły na temat tego fascynującego świata.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły